Masaż Leczniczy Zwierząt

Rehabilitacja • Masaż • Łódź

Joanna Lisowska

Joanna Lisowska - o mnie

 

  Zwierzęta w moim rodzinnym domu były od zawsze. Myślałam nawet o studiach na wydziale weterynarii, ale życie napisało całkiem inny scenariusz i skończyłam ludzki dział medycyny- położnictwo.

 

W roku 1992 pojawił się w naszym domu pierwszy pies z rodowodem. Była to jamniczka szorstkowłosa standardowa o wdzięcznym imieniu LIKA z Lućmierskiego Boru. Wtedy to rozpoczęła się hodowla "z Czahary".

 

Wkrótce okazało się , że jest to pasja całej rodziny a życie z psim stadem to wielkie wyzwanie i ciekawa przygoda.

 

Porzuciłam pracę w wyuczonym zawodzie i zajęłam się wraz z mężem prowadzeniem firmy ,równocześnie prowadząc hodowlę psów rasowych.

Praca ze zwierzętami dawała mi dużo satysfakcji, jednak doszłam do wniosku, że brakuje mi podłoża medycyny weterynaryjnej i zaczęłam realizować marzenia z młodości.

 

Skończyłam Studium Weterynaryjne uzyskując tytuł technika weterynarii. W tamtym okresie zostałam też przedstawicielem firmy Xeven- importera wysokiej klasy kosmetyków dla zwierząt . Skłoniło mnie to do poszerzenia swoich umiejętności o kurs groomingu . Tak więc zostałam dyplomowanym groomerem.Powstała nowa odrębna działalność firmy- Salon Pielęgnacji Zwierząt.

 

Wtedy spotkałam na swojej drodze życiowej niezwykłą kobietę- Magdalenę Rutkowską, która od lat zajmuje się masażem leczniczym zwierząt. Marzeniem moim stało się to, żeby oprócz pracy hodowlanej i pielęgnacyjnej pomagać zwierzętom właśnie poprzez masaż leczniczy. Pani Magdalena umożliwiła mi to , godząc się na indywidualne zajęcia ze mną. I tak we wspaniałej atmosferze zaczęłam poznawać nieznane mi dotąd techniki masażu i zawiłości medycyny manualnej.

 

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w 2015 roku w Centrum Szkolenia Podyplomowego Techników Weterynarii ukończyłam kurs „ Fizykoterapia i rehabilitacja zwierząt domowych”.

 

Dzisiaj funkcjonuje dobrze prosperujący Salon Pielęgnacji, Masażu Leczniczego i Profilaktyki Zdrowotnej Zwierząt, sklep z artykułami dla groomerów oraz artykułami dla zwierząt , a także sklep internetowy.

 

Tak więc po latach udało się pogodzić życiową pasję , czyli pracę ze zwierzętami z pracą zawodową.

 

          
Joanna Lisowska

Technik weterynarii, rehabilitant zwierząt, groomer.