Masaż Leczniczy Zwierząt

Rehabilitacja • Masaż • Łódź

Joanna Lisowska

Uprzęże rehabilitacyjne dla psów

06.09.2011

Autor: Magdalena Rutkowska

Uprząż najczęściej kojarzy się z psami zaprzęgowymi, dogtrekingiem, z szorkami psów przewodników osób niewidomych. Tym czasem za pomocą specjalnej uprzęży możemy wspomagać psa cierpiącego spowodu schorzeń układu ruchu. Używając uprzęży łatwiej spionizujemy zwierzę, co jest istotne w rehabilitacji przy niedowładach. Można podtrzymywać psa w czasie spaceru, wygodniej jest go wsadzić i wyjąć z bagażnika samochodu. Można też skutecznie pomagać psu chodzić po schodach, co jest konieczne kiedy nie jesteśmy w stanie wyeliminować schodów z trasy, np. gdy mamy dużego psa, którego nie da się nosić na rękach a mieszkamy w bloku bez windy.

 

Często stosowane w takich przypadkach ręczniki, kocyki, szaliki mają wady, nie są dopasowane , ślizgająsię pod brzuchem psa. Podtrzymywanie zwierzęcia i wykonywanie z nim ćwiczeń rehabilitacyjnych stwarza wtedy ogromne problemy, jest też dużym obciążeniem dla człowieka. Ćwicząc z psem bez odpowiednich pomocy rehabilitacyjnych ludzie sami przyjmują nieprawidłowe pozycje i przeciążają własny kręgosłup.

Szelki mają uchwyty z regulowanymi taśmami, które można dostosować do długości ręki i wzrostu człowieka.

 

Regulacja taśmy oraz dodatkowe kółka umożliwiają podwieszenie uprzęży na odpowiedniej wysokości, kiedy ćwiczymy stacjonarnie w domu i nie mamy drugiej osoby do pomocy. Takie rozwiązanie przydaje się także, gdy pies ćwiczy na specjalnej bieżni w gabinecie fizjoterapii. W zależności od potrzeb zwierzęcia, należy wybrać szelki podtrzymujące tył albo cały tułów. Każdy model jest dobrany do wymiarów psa i jego wymagań związanych z układem ruchu.

Odpowiednią uprząż można zamówić przez internet

 

www.firma-admiral.pl

Produkty Firmy Admirał polecam z całą odpowiedzialnością. Są świetnie wykonane, zgodnie z wymaganiami anatomicznymi i fizjologicznymi zwierząt. Oferta jest ciągle poszerzana i ulepszana. Podejście do klienta jest bardzo indywidualne i zawsze można liczyć na pełną wyrozumiałość w sprawach ewentualnych zmian lub dostosowania uprzęży do szczególnych potrzeb pacjentów.